KOOSPOTKANIE jest przedsmakiem pełnowymiarowego szkolenia, którego atutem jest intensywność działania i ekspercki charakter. Prowadzący to wieloletni praktycy, często bezpośredni uczniowie twórców metody. Zwięzła forma pozwala skoncentrować się na jej kluczowych elementach. Nacisk położony jest na jej zrozumienie i doświadczenie. Dyskusja powarsztatowa daje wgląd jak i gdzie zgłębiać wiedzę na temat metody, o kontekście jej powstania i funkcjonowania. KOOSPOTKANIA dedykowane są głównie osobom pracującym z ludźmi, poszukującym nowych form stymulowania grupy. Motywacja nie jest jednak weryfikowana certyfikatem, zatem mile widziani są wszyscy zainteresowani.
IMPRO JAKO METODA SZKOLENIOWA

 

Impro zostało stworzone w latach 60-tych, aby rozbudzić spontaniczność i błyskotliwość u aktorów szekspirowskich w londyńskim „Royal Court Theatre“. Jak się okazało, metoda ta sprawdza się też świetnie u innych grup zawodowych. Impro to też forma sceniczna i estradowa popularna na całym świecie, a od kilku lat zdobywająca sobie coraz szerszą publiczność w Polsce, również dzięki prowadzącemu warsztat.

Elementy impro, czyli teatru improwizowanego, mogą być narzędziami użytecznymi w pracy trenerskiej i pedagogicznej. Impro znajduje zastosowanie szkoleniowe w zakresie szybkiej integracji i aktywizacji grupy. System atrakcyjnych gier i ćwiczeń uaktywnia obie półkule mózgowe, motywuje do działania, uwalnia blokady i zahamowania, ułatwia ekspozycję pojedynczych uczestników w grupie. Dodatkowym elementem szkolenia jest przybliżenie techniki budowania historii jako czynnika wspierającego dialog przy wykorzystaniu akceptacji jako impulsu do rozwoju akcji. Uczestnicy poznają techniki wspierające kontakt z pojedynczym partnerem rozmowy jak i z szerszą publicznością. Impro to też możliwość diagnozowania predyspozycji uczestników do zajmowania różnorodnych pozycji w grupie oraz poziomu kreatywności zespołu jak i jednostek.

16.03.2018

godz. 17:00-20:00

miejsce: Republika Sztuki Tłusta Langusta, ul. Gwarna 11, Poznań

prowadzący: Arkadiusz Ziętek

moderacja dyskusji: Magdalena Adamska-Kijko
Arkadiusz Ziętek:
Twórca teatralny urodzony w Lublinie. W swoich międzynarodowych projektach łączy różne dyscypliny sceniczne, zapraszając aktorów, muzyków, tancerzy, artystów cyrkowych. Wieloletni kierownik artystyczny w Interkunst e.V. w Berlinie. Jako reżyser, aktor, scenarzysta, trener angażuje się w projekty dotyczące problemów społecznych. W pracy teatralnej i pedagogicznej kładzie duży nacisk na interaktywność i spontaniczność, korzystając z wielu metod i technik teatralnych, których uczył się od ich twórców i mistrzów: impro, teatr uciśnionych, method acting, teatr ze społecznością, techniki dramowe. W 2007 roku razem z Mikiem Hughes’em poprowadził jeden z pierwszych w Polsce warsztatów teatru impro, który był ważnym impulsem do dynamicznego rozwoju tego gatunku w kraju. Ma duże doświadczenie jako organizator i manager międzynarodowych wydarzeń kulturalnych. Bazując na doświadczeniach wyniesionych z teatru oraz studiów trenerskich i reżyserskich, prowadzi warsztaty teatralne i autorskie szkolenia wspierające umiejętności interpersonalne w zakresie spontaniczności, kreatywności, komunikacji, wystąpień publicznych oraz budujących i integrujących grupę.

80 zł

w cenie:

2.5-godzinny warsztat
30-minutowa dyskusja moderowana na temat metody
bilet na dowolny spektakl Republiki Sztuki Tłusta Langusta
dobra kawa
nie mniej dobra herbata
zakulisowe dyskusje

Zapisy: adamska.magda@gmail.com

Wpłaty proszę kierować przelewem na numer konta:

KOOPRACOWNIA Magdalena Adamska-Kijko
IDEA BANK: 38 1950 0001 2006 0039 7091 0001

tytułem: koospotkanie_nazwisko uczestnika